Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2008

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι μεταξύ Θύελλας και Άρη Μαργαριτ.ίου. ένα παιχνίδι κέντρου με το Μαργαρίτι να υπερτερεί στα σημεία έναντι της Θύελλας. Οι παίκτες του Άρη κατάφεραν να ανοίξουν πρώτοι το σκορ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης όταν το πλασε του Βαγγελή κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα της Θύελλας Μόκα. Η Θύελλα αντέδρασε και στο 36ο λεπτό το σουτ του Μπάτση κατέληξε άουτ. Στο 40ο λεπτό έπειτα από ωραίο συνδυασμό του Μπάτση και του Σοφία Ζ. ο τελευταίος με δυνατό σουτ έκανε το 1-1 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο το Μαργαρίτι ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια όταν από εκτέλεση πλαγίου ο Μπαράτσας βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά σημείωσε το 2-1 για την ομάδα του. Στο 55ο λεπτό καταγράφηκε άλλη μια ευκαιρία για τον Άρη όταν το σουτ του Μπαράτσα πέρασε ελάχιστα άουτ. Από κει και ύστερα η Θύελλα πήρε τα ινία του αγώνα και είχε δυο καλά σουτ πρώτα με τον Καλλιαμούρη στο 65ο λεπτό και στο 70ο λεπτό με τον Σοφία Χ αλλά αμφότεροι έστειλαν την μπάλα να καταλήξει άουτ. Πάντως ότι δεν κατάφεραν οι παίχτες της Θύελλας το κατάφερε για λογαριασμό τους αλλά σε βάρος της ομάδας του ο Σούρλας και να διαμορφώσει έτσι το τελικό 2-2. Στις καθυστερήσεις του ματς όμως η Θύελλα θα μπορούσε να είχε κάνει την ανατροπή και να είχε πάρει μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη και να είχε ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας αλλά το σουτ του Σοφία έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι